ריפודית מתנה בקנית מארז לידה מעל 300ש"ח. משלוחים מהירים עד הבית.

איך נחזיר את הילדים לשגרת שינה מבורכת? 4 טיפים חשובים ממש

איך נחזיר את הילדים לשגרת שינה מבורכת? 4 טיפים חשובים ממש
איך נחזיר את הילדים לשגרת שינה מבורכת? 4 טיפים חשובים ממש
איזו שנה עברה עלינו? כאילו לא היה די בקורונה שניפצה את השגרה שלנו לרסיסים, עד שהצלחנו לחזור קצת לשגרה הגיעו הטילים והפכו שוב את הכול. סדר היום השתבש, השעות התהפכו, שעות ההשכבה התאדו ובואו נודה על האמת, גם לא מעט מהגבולות בבית. 
בימים כתיקונם כל הורה מתחיל יודע עד כמה חשובה שגרת היום להתנהלות התקינה וההתפתחות של הילדים, וכמובן גם שלנו. בסוף יום, כולנו עייפים ורק מבקשים להגיע לנקודת הסיום בלי לאבד את זה. הדבר האחרון שנרצה זה שהילדים יעברו את סף העייפות, שיקצר בהתאמה את הסבלנות שלנו. וכן, גם לנו מגיע ערב נעים ושקט שלא יתחיל בעשר בלילה. 
אך מעבר לשפיות הנפשית של כל העוסקים בדבר, חשוב להבין כי הקפדה של שעות שינה מספיקות היא קריטית גם עבור ההתפתחות התקינה של הילדים. רק בשביל לסבר את האוזן, בגילאי שנה עד שנתיים ילדים צריכים לישון בין 11-14 שעות בלילה, מגילאי 3-5 ההמלצה היא בין 10-13 שעות שינה ומגיל 6-13 אנחנו מדברים על בין 9-11 שעות. 
אז איך עושים את זה?
איך מחזירים את שעות השינה לסדר היום (הלילה) ולמעלה מזאת- איך נצליח לעבור את משוכת ההרדמה בלי שתיארך שעות?
4 טיפים מעולים לפניכם.
תודו לנו אחר כך. 
לא תאמינו כמה שוות 10 דקות !
אין דבר מבאס יותר מהרדמות שנעשות בבכי ובעצבים - שלנו וגם שלהם. זאת בדיוק הסיבה שנרצה להתחיל את כל שגרת ההרדמות קצת קודם- בסה"כ בכעשר דקות, לא יותר. מהר מאוד תגלו שעשר הדקות האלה משנות את כל ההתנהלות בבית. מ- 18:30 אפשר להתחיל להרגיע את האווירה בבית, לעמעם קצת את האורות, להשמיע מוזיקה מרגיעה וגם להקדים קצת את ארוחת הערב. הזמן הזה מפנה לנו זמן למקלחת נינוחה וכיפית וכניסה רגועה למיטה. אם הם ייכנסו למיטות ברבע לשמונה, סביר להניח שבשעה שמונה תוכלו לפגוש את הקפה שלכם על  הספה או היין. תלוי איך היה היום שלכם.
 נסו גרביים !
אם הילדים נכנסו למיטה ועדיין מתהפכים נסו לגרוב להם גרביים, בהנחה והחדר מאוורר והטמפרטורה נעימה, כן?
נכון שהכי טוב שכפות הרגליים יהיו מאווררות בלילה, אבל לפחות עד שירדמו אתם יכולים לגרוב להם גרביים שיעניקו להם תחושת ביטחון, עיטוף וקירקוע -לא תאמינו כמה זה יכול לעזור. גם אחיזה בכף הרגל באזור שבין העקב לקרסול תשרה ביטחון ורגיעה בגוף, ותוכל לעזור להם לעבור מההיי של העירות למצב רגוע יותר של שינה מתוקה.
ניקיון וסדר מובילים בחדר
 הקפידו על היגיינת שינה; ומה זה אומר?
מכלול הרגלים ופעולות שיקלו על ההירדמות ויעניקו שינה טבעית, טובה ועמוקה.
אנחנו ממליצות על הקפדה של שעת השכבה קבועה כמה שניתן, חדר חשוך ונטול רעשים, וכמובן נטול מסכים. האור הכחול המשתקף מהמסכים מפריע הלכה למעשה למוח לעבור לגלי השינה וזה הדבר האחרון שאנחנו רוצים ברגע הזה. חשוב שהחדר יהיה מאוורר היטב, והטמפרטורה בו תהיה נעימה. המצעים צריכים להיות נקיים, ללא חול או פירורים, ומתוחים היטב היטב על המיטה. אין לכם מושג מה יעשו מצעים מתוחים לחווית השינה של הילדים. כמובן שגם השמיכה צריכה להתאים לטמפרטורת החדר וכדאי להקפיד ללבוש פיג'מה נקייה לפני השינה. מעבר להיגיינה, היא עוזרת למוח לעשות את ההפרדה בין זמן יום לזמן לילה
ומסמנת לו שאפשר להרגע וללכת לישון. 
 מדיטציה:
 אם טרם התנסתם בחוויה, אתם יותר ממוזמנים מלנסות. היום גם המדע יודע להסביר את הסגולות שלה - מהפחתת סטרס, דרך חיזוק החוסן הפנימי ועד התמודדות עם פחדים, שהתקופה האחרונה לא ממש חסכה בהם. חיפוש מהיר ברשת יעלה לכם עשרות מדיטציות ייעודיות לילדים, תראו למה אתם והם מתחברים. מעבר לסגולות הנפלאות שלה, תחשבו עליה גם כמו על חפץ מעבר - אחרי הסיפור, הנשיקה והחיבוק, הם לא נשארים לבד. המדיטציה ממשיכה ללוות אותם לעבר השינה (בלי שייראו את המסך, כמובן) ועוזרת להם להם להירגע.
לילה טוב.
 

השאר תגובה

שימו לב, יש לאשר את התגובה לפני פרסומן

?מה אתה מחפש

סל הקניות שלך