ריפודית מתנה בקנית מארז לידה מעל 300ש"ח. משלוחים מהירים עד הבית.

כותנה אורגנית, מי? מה? ולמה?

כותנה אורגנית, מי? מה? ולמה?

על כותנה אורגנית, תינוקות ופעוטות

עורם של התינוקות שלנו הוא רך ורגיש מאוד ולכן אנחנו מחפשות עבורם את המצעים שיעניקו להם את המגע הנעים, אבל לא רק- גם את הבד שייטיב עם העור שלהם. ולכן חשוב שנבחר במצעים היפו-אלרגנים שישמרו על עורם העדין מבלי שיהפוך אדמומי ומציק.

עור התינוק דק יותר ונקבובי יותר משלנו, "הגדולים", ולכן הוא סופג מהסביבה בקלות רבה יותר וחשוף יותר לגורמים סביבתיים. נוסף לזה, לעור התינוק רגישות גדולה יותר לחיידקים עקב מערכת חיסונית שאיננה מפותחת בגיל הרך ועקב כך תינוקות ופעוטות נמצאים בסיכון גבוה יותר לסבול מבעיות רפואיות שמקורן ברעלים, כימיקלים ואלרגנים המצויים בסביבתם הקרובה, בדגש על גירוי של בדים או תכשירים הבאים עמם במגע ישיר על העור.

על-פי ארגון הרופאים האמריקאי קיים קשר בין חשיפה כרונית לחומרי הדברה סינתטיים בגיל מוקדם לבין התפתחות סרטן בילדים, תפקוד מוחי מופחת ובעיות התנהגות. ותר ויותר השלכות בריאותיות ארוכות טווח מתגלות במחקרים שבדקו ילדים שנחשפו לחומרי הדברה סינתטיים באופן כרוני. 

ולכן קבענו את כלל הברזל שלנו- 

רק מצעים המורכבים מבדים טבעיים ואורגניים לחדרי התינוקות של מינימיין, ולהמנע לחלוטין מכאלו שפותחו במפעל ורוססו בכימיקלים כבדים.

בדים טבעיים הם נושמים, אווריריים, סופגים ומכילים את כל התכונות הטבעיות, אלו שאי אפשר לשחזר במפעל. והחשוב מכל הוא שהם לא מאפשרים לחיידקים להתפתח עליהם. 

שימוש בכותנה אורגנית מבטיח את זה שאיננו חושפים את ילדינו לשאריות כימיקלים, רעלנים ואלרגנים שמקורם בחומרי הדברה סינתטיים. והכותנה האורגנית היא הדבר הכי טוב עבור הילדים שלנו.  

מהי בכלל כותנה?

כותנה היא סיב רך הצומח סביב זרעי צמח הכותנה שבמשפחת החלמיתיים, המשמש לרוב לטווית חוטים ואריגתם לבד רך ונושם. כותנה היא גידול נציל מאוד - רק כ-10% מהחומר הגולמי אובד במהלך עיבודה. כאשר נוקתה והוסרו ממנה שאריות של שעווה וחלבונים, נותר פולימר טבעי של תאית טהורה.

בכל שנה מפוזרים על שדות כותנה קונבנציונאלית חומרי הדברה בשווי 2.6 מיליארד דולרים. חומרי ההדברה המפוזרים על שדות כותנה מתפזרים גם מעבר לשדות הכותנה, למרחק של עד 3.5 קילומטר מכל כיוון. הם מגיעים לאוויר שאנו נושמים ולאוכל שגדל בשדות סמוכים. הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה מזהה 7 מתוך 15 חומרי ההדברה בהם משתמשים בשדות כותנה קונבנציונאלית כחומרים מסרטנים.

לפי ארגון הבריאות העולמי, בכל שנה מתים כ-20,000 בני אדם כתוצאה ישירה מחשיפה לחומרי הדברה המפוזרים על שדות כותנה קונבנציונאלית, ועוד כ-1,000,000 סובלים מהרעלות ארוכות טווח כתוצאה מחשיפה לאותם חומרים.

כ-25% מחומרי ההדברה הסינתטיים בהם משתמשים בעולם כיום מנוצלים לצורך הדברת שדות כותנה שאינה אורגנית! וזה רק לגידול שלה, לאחר מכן מגיע תהליך הייצור שגם בו יש לא מעט מזיקים סביבתיים מסיב לחוט מחוט לבד ומבד לדפוס, צבע וכו....

למה כותנה אורגנית היא הבחירה הטובה ביותר עבור הילדים שלנו?

כותנה אורגנית ידידותית יותר לאדם ולסביבה. הרבה יותר. בכותנה אורגנית אין כל שימוש בחומרי הדברה ודישון רעילים. כלל וכלל!

כותנה אורגנית גדלה בעזרת שימוש בחומרי דישון והדברה טבעיים בלבד, שאינם מכילים כימיקלים סינתטיים ומזיקים. בכותנה אורגנית חומר הגלם נטול הדברה ותהליך הייצור של הבד נעשה במינימום פגיעה סביבתית גם בתהליך הייצור.

ונוסף על כל היתרונות הללו, לכותנה אורגנית אורך חיים ארוך המאפשר שמישות ארוכה למוצרים המיוצרים ממנה, מה שמפחית את כמות הזבל המצטברת בעולם, וזוהי מעלה גדולה וכפולה- ההתחשבות במשתמש, בסביבתו וביוצר. 

 

וכשמדובר בילדים שלנו… אנחנו רוצים את הכי טוב!

כפי שאתן יודעות גם אנחנו אמהות וחלק לא מבוטל מהמחשבה והעשיה שלנו הוא צרכנות נבונה ולאורך זמן, ומסתבר שלכותנה אורגנית יש לא מעט מעלות טובות!

כותנה אורגנית עמידה יותר ונעימה יותר, מפני שתהליך הפיכת הכותנה הגולמית הקונבנציונלית לבדים ארוך יותר וגם בו מעורבים כימיקלים רבים שמגבירים את הבלאי של סיבי הבד.

כותנה אורגנית היא היפו-אלרגנית. היא אינה גורמת לתגובה אלרגית ולגירוי כשהיא באה במגע עם העור, גם אצל ילדים הסובלים מאלרגיות ומעור רגיש לגירויים.

בנוסף, המגע הרך מספק מענה לילדים בעלי רגישות יתר ו/או ויסות חושי שינה משופרת וזאת למדנו מכם במהרה. בד סופג ומנדף שאינו סופג ריחות ופחות גורם להזעה ואף מורגש כ"נושם", בעל כושר ייבוש מהיר המאפשר לנו יעילות תפעולית בשימוש ובכיבוס.

אז בואו נסכם את זה שיש דבר תינוקות עושים מצוין,לישון. למעשה הם ישנים עד 18 שעות ביום, וודאי ברבעון הראשון שלאחר הלידה, יש האומרים ממש כמו בבטן האם, בשלבים ההתפתחותיים הראשונים והאקוטיים. בחירת המצעים הנכונים והמתאימים ביותר בעבור התינוק היא הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות. מובן שבחירת עריסה בטיחותית היא חשובה כאין כמותה, אך גם העריסה הבטיחותית ביותר לא תעניק לתינוק שלכם שינה טובה ואיכותית. את זה רק מצעים מדהימים מ-100% כותנה אורגנית יכולים לעשות. 

אזהרה: התמכרות מובטחת !

תגובות 2

 • מוצר מהמם ואיכותי וכמובן ישראלי
  יש לנו שני בנים שכבר ישנים על המצעים שלכם שנתיים והכל כמו חדש
  מומלץ ביותר !!!

  - בן גולדמן
 • אין על הפריטים שלכם !
  האיכות מורגשת ונראת גם לאחר לא מעט כביסות הכל נראה ומרגיש חדש ורענן.
  הילדים שלי לא מוכנים לישון עם המצעים שהיו להם לפני, הכותנה הזו בהחלט שווה את המחיר, תודה

  - יעל

השאר תגובה

שימו לב, יש לאשר את התגובה לפני פרסומן

?מה אתה מחפש

סל הקניות שלך